| Pekka Rautio

Artikkelikutsu: SKHS:n vuosikirja 2014 – ”Kristityt, juutalaiset ja muslimit”

Suomen kirkkohistoriallinen seura kutsuu kirjoittajia vuoden 2014 vuosikirjaansa, jonka teema on ”Kristityt, juutalaiset ja muslimit”. Teemavuosikirjaan ovat tervetulleita niin tieteelliset artikkelit (maksimissaan 65 000 merkkiä), katsaukset (maks. 10 000 merkkiä) kuin esimerkiksi kirja-, elokuva- ja näyttelyarvostelut (maks. 6 000 merkkiä). Artikkelien kirjoittajaksi tarjoutuvia pyydetään lähettämään abstrakti suunnitellusta artikkelista sähköpostitse (milla.bergstrom (at) helsinki.fi) 30.9.2013 mennessä. Jos tarjoat katsausta tai arvostelua, olethan yhteydessä Jaakko Antilaan (jaakko.antila (at) elisanet.fi) mahdollisimman pian mutta viimeistään vuoden 2013 loppuun mennessä.

 

Lisätietoja Suomen kirkkohistoriallisesta seurasta ja teemavuosikirjasta 2014 saat seuran sihteeriltä (sini.mikkola (at) helsinki.fi) tai vierailemalla seuran Facebook- tai kotisivuilla.